best.remonts.00@gmail.com

|

Katowice +48 577 425 109

Wykończenie mieszkania pod klucz – czy to się opłaca?

wykonczenie-pod-klucz-warszawa

Kupując mieszkanie, wiele osób decyduje się na wariant wykończenie mieszkania pod klucz. Co to dokładnie oznacza? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Czy się ono opłaca? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wykończenie mieszkania pod klucz – co to oznacza?

Mieszkanie wykończone pod klucz odnosi się do lokalu gruntownie wykończonego oraz gotowego do zamieszkania. Oznacza to, że wszelkie prace wykończeniowe zostały już zakończone, mowa tutaj między innymi o pomalowanych ścianach i położonych podłogach we wszystkich pomieszczeniach, ale i o wykończonej łazience. Zdarza się również tak, że zamontowane już bywają nawet meble kuchenne i szafy wnękowe.

Ostateczny stopień wykończenia mieszkania uzależniony jest od oferty dewelopera czy też od podpisanej umowy z firmą wykończeniową. Opcje są różne, najczęściej proponowane są w wersji ekonomicznej, standardowej i premium. Różnią się one oczywiście ceną, im lepszy stopień wykończenia zostanie wybrany, tym większą kwotę będzie trzeba zapłacić.

Warto tutaj jeszcze dodać, że decydując się na mieszkanie wykończone pod klucz, jedyne co pozostanie do wykonania w lokalu to uzupełnienie mebli oraz sprzętów.

Jakie są zalety zakupu mieszkania wykończonego pod klucz?

Wybór mieszkania wykończonego pod klucz ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest oczywiście to, że do takiego lokalu możesz się od razu przeprowadzić. Wystarczy, że uzupełni się je o najpotrzebniejsze meble i urządzenia. Jest to przede wszystkim spora oszczędność czasu i nerwów, gdyż zazwyczaj prace wykończeniowe wiążą się z koordynowaniem i organizowaniem ich przebiegu.

Zdarzają się sytuacje, że wszelkie działania przedłużane są ze względu na niedostępność materiałów wykończeniowych, czy też niesłowność ekip remontowych. Decydując się na mieszkanie wykończone pod klucz, nie trzeba poświęcać czasu na zapoznanie się z tematyką dotyczącą przygotowania lokalu do zamieszkania, nie trzeba także zastanawiać się nad odpowiednim dopasowaniem kolorów ścian, podłóg, czy też innych elementów wpływających na estetykę i aranżację mieszkania.

Jakie są wady mieszkania wykończonego pod klucz?

Niestety zakup mieszkania wykończonego pod klucz ma też pewne wady. Największą z nich jest to, że jego wartość będzie wyższa niż w przypadku zakupu mieszkania w stanie surowym czy też w sytuacji samodzielnego wykonywania prac wykończeniowych. Oznacza to, że już na samym początku trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem.

Decydując się na wykończenie lokalu własnymi siłami, nie ma potrzeby od razu ponoszenia całości kosztów związanych z tymi działaniami, ponieważ możne je rozłożyć w czasie i powoli wykonywać poszczególne prace. Minusem kupowania mieszkania wykończonego pod klucz jest także brak wpływu na jego ostateczny wygląd. Pomimo tego, że czasami przedstawiane są różne warianty przygotowania lokalu do zamieszkania, to i tak pozostawia to niewielkie możliwości do naniesienia swoich wizji.

Trzeba liczyć się z tym, że będą to w głównej mierze rozwiązania uniwersalne, które mają przypaść do gustu jak największej liczbie osób.

Mieszkanie wykończone pod klucz przez dewelopera czy przez firmę wykończeniową? Które rozwiązanie jest lepsze?

Mieszkanie wykończone pod klucz oferowane jest zazwyczaj przez dewelopera. Kupując lokal mieszkalny, można od razu wybrać standard jego wykończenia. Inną opcją jest zakup mieszkania w stanie surowym i skorzystanie z usług firmy zajmującej się wykańczaniem mieszkań pod klucz. Które rozwiązanie jest lepsze? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz posiadanego budżetu.

W przypadku dewelopera należy jednak pamiętać, że wykończenie mieszkania zostanie wykonane według określonego wariantu, który zostanie zaproponowany. Nie zawsze istnieje możliwość dokonania wyboru stopnia wykończenia, gdyż nie każdy deweloper posiada to w swojej ofercie. Wtedy należy liczyć się z tym, że będzie to uniwersalne wykończenie, czyli takie jak w pozostałych mieszkaniach.

Koszt wykończenia mieszkania pod klucz – od czego zależy?

Koszt wykończenia mieszkania pod klucz zależy przede wszystkim od standardu jego wykończenia, ale nie tylko! Ważna jest także lokalizacja lokalu. Ogólnie przyjmuje się, że zwykłe koszty takich prac wynoszą około 10% wartości mieszkania. Skąd różnica w cenie pomiędzy wariantami wykończenia nieruchomości? Wynika ona z klasy materiałów, jakie są wykorzystywane w danej opcji oraz zakresu usług.

Wersja podstawowa ogranicza się do zrobienia podłóg, ścian, instalacji i białego montażu z wykorzystaniem materiałów o średniej jakości, zaś wersja najwyższa zakłada całościowe wyposażenie lokalu za pomocą materiałów o najwyższej klasie.

Czy opłaca się zdecydować się na wykończenie mieszkania pod klucz przez firmę wykończeniową?

Decydując się na wykończenie mieszkania pod klucz przez polecaną firmę wykończeniową, można przede wszystkim być pewnym, że wszystkie terminy zostaną dotrzymane. Sprawdzona ekipa dokładnie i terminowo wywiąże się ze swojej umowy. Wybierając jedną firmę, nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie osób do wykonywania pojedynczych prac, ponieważ taka firma kompleksowo zajmie się wykończeniem danego mieszkania pod klucz.

Podpisując umowę, otrzymuje się także pisemną gwarancję na wszelkie prace, termin ich wykonania, stałą cenę, a także jakość usługi. Dodatkowo nie tylko nie trzeba stale kontrolować postępu prac wykończeniowych, ale i nie ma potrzeby zamartwiania się o ewentualne błędy, gdyż specjaliści doskonale wiedzą, jak wykonywać swoje zadania.

Wynajęcie firmy wykończeniowej w szczególności opłaca się osobom, które są zapracowane i nie mają czasu na przeprowadzanie prac remontowych czy też po prostu nie mają o nich żadnego pojęcia. Warto zdecydować się na usługę wykończenia lokalu pod klucz. Jest to świetne rozwiązanie, które znacząco przyspieszy długo wyczekiwaną chwilę wprowadzenia się do swojego wymarzonego mieszkania.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Gdy ulepszasz swój dom, ulepszasz swoje życie! Zaufaj profesjonalistom i ciesz się z doskonałego efektu. Czekamy na Ciebie!

Oddział Katowice

Oddział Warszawa