best.remonts.00@gmail.com

|

Katowice +48 577 425 109

Remont mieszkania pod wynajem – co trzeba wiedzieć?

remont-mieszkania-pod-wynajem

Kupiłeś okazyjne mieszkanie do remontu i planujesz wykończyć je pod klucz Katowice jak najmniejszym kosztem, aby przeznaczyć je pod inwestycję? Wybór profesjonalnej firmy remontowej może okazać się rozwiązaniem tańszym i mniej czasochłonnym, niż zrobienie tego samemu. Jak to możliwe? 

Profesjonalny sprzęt – oszczędność czasu i pieniędzy

Osoby, które planują przeprowadzenie samodzielnego remontu bardzo często nie biorą pod uwagę konieczności zakupu profesjonalnego sprzętu, a jedynie zakup materiałów budowlanych. W toku prac okazuje się jednak, że może przydać się wkrętarka, szlifierka, czy jakiekolwiek inne urządzenie niezbędne, aby wykonać remont szybko i prawidłowo. Nie mając ich, trzeba liczyć się z koniecznością zakupu albo wypożyczenia, a to generuje dodatkowe koszty. 

Gdy zamawiasz profesjonalne usługi remontowe, takie jak:

  • Montaż hydrauliki
  • Montaż instalacji elektrycznej
  • Demontaż lub rozbiórka
  • Układanie płytek
  • Wykonywanie gładzi,

płacisz fachowcom za wykonanie ich własnym sprzętem. Mówiąc krótko – nie interesuje Cię, czy firma remontowa posiada właściwy sprzęt, po prostu oczekujesz szybkiej i fachowej realizacji usługi. 

Doświadczenie firmy budowlanej – bezcenne!

Ty, zanim położysz gładź na ścianę, jeśli nigdy tego nie robiłeś, musisz sprawdzić, jak należy to zrobić, aby nie zepsuć efektu i być zadowolonym z remontu. To nierzadko długie godziny spędzane na oglądaniu tutoriali, i mnóstwo prób i błędów, które mogą skutkować tym, że Twoje mieszkanie nie będzie wyglądało tak, jakbyś sobie tego życzył. Fachowcowi, którego zatrudnisz do tej czynności, wystarczy rzut oka na wnętrze, by mógł szybko zorganizować sobie pracę i przystąpić do niej bez popełniania elementarnych błędów, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. 

W przypadku montażu elektryki sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ do takich prac potrzebne są specjalne uprawnienia. Podłączenie mediów w sposób bezpieczny dla domowników to gwarancja wieloletniego bezawaryjnego użytkowania oraz mniejsze ryzyko ewentualnej katastrofy budowlanej. W przypadku, gdyby się ona wydarzyła, nawet gdyby mieszkanie było ubezpieczone, ubezpieczyciel mógłby odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli po wnikliwym prześwietleniu okazałoby się, że instalacje te zostały zamontowane przez nieuprawnioną osobę. Jeśli chodzi o remonty mieszkań Katowice są miastem, w którym bez trudu znajdziesz ekipę, która wykończy Twoje wnętrza w sposób prawidłowy, zgodny z przepisami oraz w krótkim czasie – co jest możliwe tylko dzięki wieloletniemu doświadczeniu osób przeprowadzających prace. 

Wycena – dokładnie wiesz, ile zapłacisz!

Każdy, kto kiedykolwiek próbował remontować swoje mieszkanie, wie doskonale, że praktycznie nigdy nie udaje się w 100% prawidłowo oszacować kosztów, jeśli nie jest się doświadczonym w tym temacie. W trakcie niemal każdej czynności dochodzą dodatkowe wydatki – konieczność dokupienia większej ilości płytek, farby, czy sprzętu niezbędnego do wykonania któregoś z jej etapów. Samodzielny remont wiąże się często z tym, że naprawiając jedną rzecz inwestor orientuje się, że trzeba naprawić też usterkę, o której wcześniej nie wiedział. Można tego uniknąć, gdy zatrudni się profesjonalną firmę. Wycena remontu mieszkania może zostać przeprowadzona online, na etapie decyzji o wyborze konkretnej firmy. Wystarczy podać rodzaj domu, określić, które pomieszczenia mają zostać wyremontowane, jakich prac się oczekuje, i jaki jest metraż do wyremontowania. 

Dzięki profesjonalnej wycenie inwestor wie, ile będzie go kosztował cały remont, łącznie z materiałami budowlanymi i robocizną. Jest w stanie wtedy określić, czy uda mu się zmieścić w określonym budżecie. 

Czas to pieniądz – zainwestuj w profesjonalną firmę remontową!

Łączenie własnej pracy zawodowej i życia prywatnego z przeprowadzaniem remontu mieszkania to przede wszystkim ogromne marnotrawstwo własnego czasu i energii. Z pewnością wiesz doskonale, na co przeznaczyć czas wolny, który zaoszczędzisz na dojazdy do mieszkania i remontowanie go. Jeśli planujesz remont mieszkania w Katowicach, zleć go specjalistom – wyznaczą oni konkretny termin prac, oszacują koszty i umożliwią Ci kontrolowanie postępu prac, bez konieczności angażowania się w nie w sposób fizyczny czy mentalny. Tylko pozornie samodzielne remontowanie wydaje się być sposobem na oszczędności. W rzeczywistości możesz stracić dużo więcej pieniędzy, nie wspominając o czasie i nerwach, niż gdybyś postawił na doświadczoną ekipę remontową! 

 

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Gdy ulepszasz swój dom, ulepszasz swoje życie! Zaufaj profesjonalistom i ciesz się z doskonałego efektu. Czekamy na Ciebie!

Oddział Katowice

Oddział Warszawa