best.remonts.00@gmail.com

|

Katowice +48 577 425 109

Remont mieszkania w stanie deweloperskim – 5 głównych kroków!

Zakup wymarzonego mieszkania na nowym osiedlu w Katowicach, wybudowanego w stanie deweloperskim, to bardzo często wybierana opcja. Pozwala na urządzenie własnego M dokładnie tak, jak się chce, a jednocześnie zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na wykończenie wnętrza. Czym charakteryzuje się mieszkanie w stanie deweloperskim i jakich jeszcze nakładów wymaga, aby można było w nim zamieszkać? Od czego zacząć taki remont?

Co to jest mieszkanie w stanie deweloperskim?

Ogólnie mówiąc, stan deweloperski oznacza mieszkanie, w którym wykonane są najważniejsze prace budowlane i wykończeniowe, a także instalacyjne. Ściany gotowe są do malowania lub tapetowania, wylewka podłogowa do położenia paneli lub desek, w mieszkaniu znajdują się parapety, drzwi i okna, a także gniazdka elektryczne, kanalizację,
wodociągi i gazociągi oraz grzejniki. Zanim odbierzesz swoje mieszkanie, dokładnie sprawdź, co zawarto w umowie i
porównaj to ze stanem faktycznym. W zależności od indywidualnych zapisów, umowy deweloperskie mogą się nieznacznie różnić.

Krok pierwszy – podłogi

Wielu deweloperów nie wyposaża budowanych przez siebie mieszkań o pokrycie podłogi, ponieważ właściciele mieszkań mają różne gusta i potrzeby w związku z ich rodzajem, kolorem czy wzorem. To na nich należy skupić się, gdy już odbierze się mieszkanie. Dlaczego należy zacząć od podłóg? Ponieważ kolejne elementy wykończenia wnętrza mogą zostać postawione właśnie na nich.

Nasze realizacje – Wykończenie mieszkań w stanie deweloperskim Katowice

Krok drugi – wyposażenie łazienki i kuchni

Deweloperzy najczęściej nie sprzedają mieszkań wyposażonych w elementy białej zabudowy. Wszystko dlatego, że właściciele chcą mieć ostateczny wpływ na to, jaki rodzaj sedesu, wanny lub prysznica, bidetu czy umywalki wybiorą. Jeśli postawisz na wannę wolnostojącą i sedes bez spłuczki natynkowej – wówczas możesz w pierwszej kolejności
wykonać podłogi i ściany w swojej łazience. Podobnie może być z kuchnią. Zanim położysz kafelki na odpowiedniej szerokości ściany, musisz zdecydować, gdzie znajdzie się blat roboczy i poszczególne sprzęty dużego AGD.

Remont łazienki Katowice

Krok trzeci – ściany i sufity

W łazience i kuchni połóż odpowiednie płytki, wykafelkuj również ściany, biorąc pod uwagę zamontowane już sprzęty lub dokładne projekty mówiące o tym, gdzie mają się one znaleźć.
Do pozostałych pomieszczeń wybierz farby lub tapety – kieruj się przy tym nie tylko współczesnymi trendami, ale przede wszystkim własną, spójną koncepcją na całe wnętrze, dla którego kolory są absolutną podstawą. Zlecając to zadanie do wykonania fachowcom nie tylko oszczędzasz własny czas i energię, ale także gwarantujesz sobie wysoką jakość wykonania usługi – bez niedociągnięć czy zachlapanych podłóg i grzejników.

Pomyśl o suficie podwieszanym z fajnym oświetleniem w salonie czy sypialni i koniecznie poinformuj o swoich planach szefa ekipy remontowej, aby mógł on prawidłowo rozplanować prace.

Krok czwarty – meble

To chyba najprzyjemniejsza część urządzania mieszkań. Gdy masz już piękne, świeże podłogi i ściany, drzwi, okna i parapety, a także niezbędne instalacje, a łazienka i kuchnia są już w pełni przystosowane do swojej roli, trzeba pomyśleć o meblach. W niektórych mieszkaniach w kuchni i łazience z powodzeniem sprawdzą się gotowe komplety mebli
oferowane przez większość ich producentów. Mają one standardowe wymiary, a dodatkowo nabywca może wybierać pomiędzy różnymi konfiguracjami szafek, półek czy blatów. Takie rozwiązanie jest z pewnością tańsze i dostępne od ręki, w przeciwieństwie do mebli na wymiar.

Jeśli jednak kuchnia lub łazienka mają niestandardowe wymiary albo właściciel
mieszkania ma wobec tych pomieszczeń wyjątkowe plany, wówczas lepiej zdecydować się na zlecenie mebli robionych na zamówienie. Podobnie jest w przypadku meblowania sypialni, salonu czy przedpokoju – zazwyczaj w zupełności wystarczają meble oferowane przez producentów w stanie gotowym. Meblując wnętrze warto brać pod uwagę nie tylko najnowsze trendy, ale przede wszystkim wysoką jakość wykonania i ponadczasowy design, dzięki którym po kilku latach wciąż będą one zachwycały swoim wyglądem.

Krok piąty – dodatki

Wybierz piękne dywany, które wspólnie z meblami nadadzą wnętrzu charakterystycznego stylu, rolety lub zasłony, ręczniki, świeczki, doniczki z kwiatami i wiele innych dodatków. Dzięki nim Twoje mieszkanie będzie jeszcze bardziej przytulne i stanie się idealnym odzwierciedleniem Twojego gustu i potrzeb! Jeśli zlecisz wykonanie remontu „pod klucz” ekspertom w tej branży, konieczne będzie Wasze współdziałanie w tym zakresie na wszystkich etapach prac. Podziel się z
kierownikiem ekipy remontowej swoimi planami, ustal harmonogram prac i zadbaj o dostarczenie niezbędnych materiałów – płytek, podłóg czy farb. To sprawi, że po kilku tygodniach będziesz mógł po prostu wejść do swojego nowego mieszkania i zająć się „drobiazgami”, czyli wstawianiem mebli oraz dodatków – tego, co właściciele mieszkań
uwielbiają robić samodzielnie.

Podsumowanie

Jeśli rozważasz zakup mieszkania w stanie deweloperskim w Katowicach, pamiętaj o następujących kwestiach. Mieszkania w stanie deweloperskim oferują wiele korzyści, takich jak możliwość wyboru własnych wykończeń i mebli, ale wiążą się one również z pewnymi dodatkowymi kosztami, których powinieneś być świadomy. Nasz zespół BestRemonts może pomóc Ci na każdym etapie tego procesu, od wyboru planowania remontu i zakupu materiałów budowlanych do remontu zgodnie z Twoim projektem. Daj nam znać, jak możemy pomóc!

Szukasz profesjonalnej i rzetelnej firmy remontowej w Katowicach? Zamów u nas WYCENĘ REMONTU ONLINE.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Gdy ulepszasz swój dom, ulepszasz swoje życie! Zaufaj profesjonalistom i ciesz się z doskonałego efektu. Czekamy na Ciebie!

Oddział Katowice

Oddział Warszawa