best.remonts.00@gmail.com

|

Katowice +48 577 425 109

Jak prawidłowo wybrać firmę remontową?

Planujesz częściowy lub generalny remont swojego mieszkania i zastanawiasz się, jak prawidłowo wybrać ekipę remontową?

W naszym dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka kluczowych zasad, którymi warto kierować się podczas poszukiwań odpowiedniego wykonawcy.

  1. Dotychczasowe realizacje i opinie klientów
  2. Gwarancja na oferowane usługi
  3. Solidne zaplecze techniczne
  4. Bogate doświadczenie
  5. Bezpłatne oględziny i wycena
  6. Fachowe doradztwo i indywidualne podejście
  7. Dogodne terminy
  8. Jakość wykorzystywanych materiałów
  9. Uporządkowanie przestrzeni po remoncie

Dotychczasowe realizacje i opinie klientów

Podstawowym czynnikiem przemawiającym na korzyść danej firmy remontowej, są oczywiście jej dotychczasowe realizacje oraz pozytywne rekomendacje od zleceniodawców. Warto zatem zwrócić uwagę, czy dana firma dysponuje odpowiednim portfolio, które pomoże Ci realnie ocenić jej możliwości oraz umiejętności w zakresie poszczególnych prac remontowych. Jeśli natomiast firma nie ma się czym pochwalić, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Wówczas wzrasta bowiem ryzyko, że masz do czynienia z nierzetelną ekipą.

Gwarancja na oferowane usługi

Solidna i rzetelna firma remontowa jest pewna jakości świadczonych przez siebie usług, dlatego jest w stanie zapewnić stosowną gwarancję na wykonane prace. Dzięki temu zleceniodawca może mieć pewność, że jego mieszkanie jest w dobrych i fachowych rękach. Gwarancja ta powinna trwać minimum rok (dla przykładu firma Best Remonts oferuje okres 2-letniej gwarancji). Lepiej zrezygnować z usług firm, które nie mogą zagwarantować solidnego i profesjonalnego wykonawstwa.

Solidne zaplecze techniczne

Wybierając ekipę remontową, warto również zwrócić uwagę na poziom jej wyposażenia. Niezależnie od tego, czy planujesz jedynie drobne odświeżenie mieszkania, czy gruntowny i skomplikowany remont, wybieraj tylko te firmy, które potrafią zagwarantować Ci wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Firma dysponująca takim zapleczem może być bowiem śmiało uznana za profesjonalną i stawiającą na prężny rozwój, a zatem z pewnością wykona usługę na najwyższym poziomie.

Bogate doświadczenie

Godna zaufania ekipa remontowa to nie tylko profesjonalne wyposażenie i rozległa wiedza, ale także wieloletnie doświadczenie, z którego wynikają poszczególne umiejętności pracowników firmy. Poszukując wykonawcy remontu, koniecznie zwróć zatem uwagę na fakt, jak długo firma jest obecna na rynku. Oczywiście może wystąpić sytuacja, gdy firma jest stosunkowo młoda, ale zatrudnia doświadczonych pracowników. Wszystko jest kwestią możliwości odpowiedniego udokumentowania posiadanych kwalifikacji, o które zawsze warto dopytać.

Bezpłatne oględziny i wycena

Oględziny wnętrza mieszkania i sporządzenie dokładnej wyceny planowanych prac to jeden z pierwszych kroków, które podejmuje profesjonalna i solidna firma remontowa. Tego typu działania powinny być oczywiście całkowicie bezpłatne oraz odbywać się w towarzystwie doświadczonych fachowców. Jeśli dana firma nie proponuje Ci wykonania podobnego planu oraz wyceny, lepiej zrezygnuj z takiej współpracy.

Fachowe doradztwo i indywidualne podejście

Dobra i godna zaufania firma remontowa zaproponuje Ci przygotowanie spersonalizowanej oferty oraz dokładnie przeanalizuje Twoje oczekiwania. Indywidualne podejście jest bowiem absolutną podstawą w branży remontowej. Tylko taka postawa jest gwarancją osiągnięcia efektów, które Cię usatysfakcjonują i będą zgodne z Twoją początkową wizją. Jeśli zatem firma nie proponuje Ci fachowego doradztwa z zakresu doboru konkretnych rozwiązań, lepiej poszukaj innego wykonawcy.

Dogodne terminy

Z pewnością każdy, kto planuje remont swojego domu lub mieszkania chciałby ukończyć go w możliwie najkrótszym czasie, aby móc jak najszybciej cieszyć się z odnowionego wnętrza. Z tego powodu podczas wybierania ekipy remontowej warto zwrócić uwagę na dogodne terminy, które ekipa jest w stanie zaproponować. Oczywiście na fachową firmę warto poczekać, jednak profesjonalni wykonawcy zazwyczaj są w stanie zaoferować atrakcyjny czas wykonania remontu.

Jakość wykorzystywanych materiałów

Wspomnieliśmy już o profesjonalnym sprzęcie, który powinien być wykorzystywany przez solidną firmę remontową. Równie istotnym aspektem jest jakość stosowanych materiałów, które muszą pochodzić od sprawdzonych producentów, a ich jakość powinna być potwierdzona stosownymi certyfikatami. Wybierając ekipę remontową, koniecznie dopytaj o źródło pochodzenia poszczególnych produktów, a najlepiej samodzielnie określ producenta, na którym Ci zależy.

Uporządkowanie przestrzeni po remoncie

Zakończenie remontu nie zawsze wiąże się z możliwością natychmiastowego powrotu do mieszkania. Jego przestrzeń trzeba bowiem najpierw dokładnie uporządkować, a poszczególne elementy wnętrza starannie wyczyścić. Dobra firma remontowa zaoferuje Ci wykonanie tego typu działań, dzięki czemu powrót do wyremontowanego domu będzie o wiele szybszy i znacznie przyjemniejszy, ponieważ przestrzeń od razu będzie nadawała się do użytku.

Wybór odpowiedniej firmy remontowej potrafi przesądzić o powodzeniu całego przedsięwzięcia, jakim jest remont mieszkania. Warszawa czy okolice – region nie ma większego znaczenia. Podczas poszukiwań wykonawcy należy zwrócić uwagę na szereg aspektów, które pozwolą Ci uchronić mieszkanie przed nierzetelnymi fachowcami.

Nasza firma spełnia wszelkie powyższe wymagania, dlatego jeśli szukasz sprawdzonej ekipy remontowej, skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji!

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Gdy ulepszasz swój dom, ulepszasz swoje życie! Zaufaj profesjonalistom i ciesz się z doskonałego efektu. Czekamy na Ciebie!

Oddział Katowice

Oddział Warszawa